Poznajmy się

Kim jesteśmy? Co robimy?

Pomyslodawcą portalu KULTURALNIPLUS.pl jest Fundacja Burza Mózgów. Misją fundacji jest promocja i upowszechnianie czytelnictwa, edukacja w zakresie kultury i sztuk pieknych, wspieranie młodych artystów.

Fundacja Burza Mózgów prowadzi działania na rzecz propagowania sztuki, dzialań kulturalnychpromocji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w tym szczególnie Kadr Kultury. Od 2014 roku Fundacja Burza Mózgów organizuje Festiwal Literatury dla Dzieci, który każdego roku odbywa się w kilku miastach wojewódzkich Polski. To jedna z największych tego typu imprez w Europie. Zapraszamy na stronę festiwalową www.fldd.pl

Działania międzypokoleniowe są szczególnie ważnym aspektem działalności Fundacji Burza Mózgów, kierowane są one głównie do  miast i terenów z utrudnionym dostępem do kultury. W te działanie wpisuje się kilkuletni już projekt Kampania Biblioteka Przedszkolaka. W ramach kampanii placówki oświatowe otrzymują pakiet książek i materiałów edukacyjno-warsztatowych, które pozwalają na organizację spotkań czytelniczo-artystycznych z seniorami.

Fundacja Burza Mózgów zajmuje się działaniami twórczo-artystycznymi, angażując społecznie różne grupy zawodowe i wiekowe do wspólnego, kreatywnego działania. Prowadzi szereg działań edukacyjnych, które mają na celu budowę świadomych, ciekawych świata odbiorców, budujących i wzmacniających potencjał spoleczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy na stronę Fundacji: www.burzamozgow.org

 

Rzuć okiem na inne działania Fundacji Burza Mózgów

FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI
FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI

Interdyscyplinarne święto literatury na niezrównanym poziomie. W ramach festiwalu odbywają się warsztaty z ilustratorami, spotkania autorskie, wystawy, spacery, koncerty i niecodziennie czytanki. Każdego roku festiwal odbywa się w Gdańsku i Krakowie. 

BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA
BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA

Kampania czytelnicza dla przedszkoli, polegająca na zakładaniu minibibliotek. Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kufer z książkami oraz materiałami warsztatowymi.

LOVE KRÓLOWE
LOVE KRÓLOWE

Projekt Love Królowe to przede wszystkim pakiet warsztatów, królewskie murale oraz portal, na który składa się 25 portretów i opowieści o polskich królowych. Poznajcie wspaniałe dziewczyny i kobiety – polskie księżne i królowe, wyjątkowe postaci, które żyły w różnych stuleciach – od średniowiecza po czasy nowożytne.

CO AUTOROM W GŁOWACH SIEDZI?
CO AUTOROM W GŁOWACH SIEDZI?

Pakiet warsztatów dla dzieci oraz seminariów dla bibliotekarzy i księgarz. Wszystkie działania odbywające się w ramach projektu organizowane są w kameralnych księgarniach. Na projekt składają się między innymi warsztaty monotypii, lalkarskie, leporello oraz typograficzne.

OMBRO-CINÉMA / KINO Z FOLII I PAPIERU
OMBRO-CINÉMA / KINO Z FOLII I PAPIERU

Warsztaty wspierające edukację kulturową, szczególnie filmową, będącą syntezą obrazu, muzyki i literatury. Wydarzenia organizowane w ramach projektu wspierają i urozmaicają działalność kulturalną kin studyjnych. Warsztaty animacji przygotowane zostały z myślą o przedszkolach i szkołach podstawowych.

KREACJA
KREACJA

Pakiet seminariów dla bibliotekarzy i księgarz, na które składają się wykłady poświęcone literaturze dziecięcej oraz warsztaty. Wszystkie materiały udostępnione na stronie projektu można bezpłatnie wykorzystywać w celu samodzielnego prowadzenia zajęć warsztatowych.

PSZCZOŁY CZUŁE CZUŁKI
PSZCZOŁY CZUŁE CZUŁKI

Małopolska kampania społeczna promująca ekologię i bioróżnorodność. Kampania połączona jest z zakładaniem kwietnych rabat w przedszkolach i szkołach, edukacyjnymi warsztatami plastycznymi dla dzieci oraz kreatywnymi wystawami w przestrzeniach szkolnych i przedszkolnych.

SZTUKA W EKRAN STUKA
SZTUKA W EKRAN STUKA

Portal poświęcony twórcom i odbiorcom kultury. Składa się z wywiadów z polskimi artystami oraz sesji zdjęciowych. Dodatkowo na stronie zamieszczane są teksty biograficzne malarek i pisarek.